top of page

Not: Kolay ve Hızlı Öğren Menüsünden , oyunun amacını çok kısa sürede öğrenerek eğlenceli ve pratik başlangıç yapabilirsiniz. Oyunu keşfederek öğrenmek daha güzeldir. Tavsiye edilir. İyi eğlenceler.

Boymate10' da Sıralama ve Puanlama

Boymate10' da kartların değeri ve puanlamasının özel kombinasyonları vardır. Puan tablosunda kartlardan en küçüğü 1 en büyüğü 100 dür. 54 karttan oluşan oyunda 13 tane dörder renk üstünde puanları yazılı geometrik şekilli kartlar vardır.  Bunlardan farklı olarak tek başınayken 10 puan olan başka kartla iken 50 puana tamamlayan oyuna adını vermiş boymate10 adında 2 kart daha vardır. 

Oyunun puan hesaplamasında etkili olan temel kurallardan biri aynı cins kartların puanlarının toplanması kuralıdır. Burada boymate10 küçük kartı 50 puana tamamlarken diğer kartın rengi aynı ise 50 ile toplanarak toplam puan hesaplanır.

Örneğin mavi renkteki iki kartın puan değeri 1 ve 8 iken boymate10 kartı da atılırsa.

1 değerindeki kart boymate10 la birleşir ve 50 puan olur, ek olarak 8 puanda eklenir ve toplam 50+8 el puanı değer 58 puan olur.

Kartların rengi farklıysa boymate10 varsa toplam 50p olur. Bu kural 100 puanlık kartın olmadığında gerçekleşir. 100 puan olduğunda diğer kartın rengi farklıysa boymate10 10 puan olur ve toplam 110 puan olurken, kartın rengi aynıysa puan 100+50=150 puan olur.

Örneğin :

100 sarı kart ve 1 mavi kart ve boymate10=110 puan iken;

100 sarı kart ve 1 sarı kart ve boymate10=150 puandır.

Bunları tek tek ezberlemeye gerek yoktur. Aynı cinsleri kullanarak strateji yapmaya çalışmak yeterlidir. Ve boymate10' un iki puan değerinin olduğunu bilmek gereklidir.

Puanlama sistemine oyunun iskelet görevini veren bonuslarının bulunmaya çalışılması oyunun akışında strateji kurmayı ve düşünmeyi gerektirir. Seçilen 2 ya da 3 kartın toplam puan değeri 10 olduğunda bunlar bir bütün oluşturur ve toplam puan değeri 50 puan olur. Eğer iki kart toplam değeri 10 iken diğer kartta aynı renkse, diğer kartın puan değeri ile 50 puan toplanır.

Örneğin: 3 Mavi ve 7 Mavi ile 9 Mavi atıldığında, 3 ve 7=50 puan ve 9 puan toplam 50+9=59 puan elde edilir.

Yüksek puan almak ve gelecek ellere yüksek kart puan değerlerini bırakmaya çalışırken gelecek kartı tahmin edip rakipten yüksek puan almaya çalışılır. 9 elden oluşan elde her el kazanan kendi kart puanları dışında 50 el puanını kazanır. 

Son el sürprizdir ve el puanı 150 puan'dır.

Oyun sonunda liderlik tablosunda puanların yanında ek averaj puanları hesaplanır.

 • Boymate10 Hakkında (NASIL OYNANIR)​
 • Boymate10 oyununda aynı renk ve şekilde aynı sayıda tek bir kart vardır ve toplam 52  tek kart ile 2. joker gibi kullanılan boymate10 adında toplamda 54 kart bulunur. 

 • Boymate10 oyunu 2 oyuncuyla oynanabilmekte olup ilk versiyonu 2 kişiye göre dizayn edilmiştir. İlk versiyonunda ileri düzey bir yapay zeka uygulaması vardır.

 • Boymate10 oyunu birbirini takip eden ellerden oluşur. 2 kişilik oyuncu sayısına göre toplam 9 elden oluşur.

 • Boymate10 oyununda oyun kart yeni bir vizyon getirilmiş olup farklı kombinasyonları içinde barındıran puanlama sistemi oyunun mantığına göre inşa edilmiştir.

 • Boymate10 oyununda her oyuncuya 17' şer kart dağıtılır. Ve yerde 20 kart deste olarak bırakılır.

 • Oyuncu her el birbiriyle uyumlu puan sistemine göre en yüksek puanı alacağı 3 kartı stratejik olarak ileri sürer, kartlar değerlendirilir ve puanı yüksek olan kartlarla birlikte el puanını kazanır. Eli kaybedene sadece kartların puanı yazılır.

 • Her el bitiminde 3'er kart oyun dışında kalır. Ve kalan desteden birer kart dağıtılır.

 • Eldeki kartlar bittiğinde destede 6 kart kalır. Ve bu kart 3 ' er  3'er dağıtılır. Ve son elde en yüksek puanı alan oyuncu 3 kat fazla olan (150 puan değerindeki) el puanını da hanesine kartların değeriyle birlikte ekler.

 •  Ve 9 elde toplam puanı fazla olan oyuncu oyunu kazanır.

 • Boymate10 oyununu bilgisi olmayan küçük yaştaki oyuncular oynayabildiği gibi tüm sistemi ve stratejileri öğrenen ileri derecede uzmanlaşmış oyuncularda eğlenerek uzun süre oynayabilir.

 • Anlaşılır oyun akışında en önemli iki özellik aynı renk kartları kullanarak toplam puan değeri 10 olan ikili kartları seçerek strateji oluşturmaktır. Bu çözümle biraz şans, biraz tahmin, biraz hafıza, ve dikkat ile iyi sonuçlar alınabilir.

 • Durmayın hemen indirin boymate10' u yeni tasarımıyla keşfedin.

 • Resimli Oyun Açıklaması
  Puan Tablosu
  Resimli Oyun Puan Açıklaması
  Örnek Puan Tablosu
  Örnek Puan Tablosu
  bottom of page